kręgosłup

Osteopatia Hołodniuk Artur

Przychodnia Fizjoterapii Osteopatii
ul. Sosnkowskiego 48
66-400 Gorzów Wlkp.

Czym jest OsteopatiaOsteopatia to metoda diagnozowania i leczenia manualnego szeroko znana i praktykowana w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Twórcą medycyny osteopatycznej był amerykański lekarz Andrew Taylor Still, który w 1892 r. W Kirksville, Missouri założył pierwszą na świecie szkołę osteopatii – American School of Osteopathy.

Osteopatia zakłada, że na harmonijne funkcjonowanie organizmu składają się dobrostan ciała i umysłu. Poza tym, każdy organizm dąży do zdrowia.

Czasami proces ten ulega zaburzeniu w wyniku pojawienia się napięć w strukturach ciała, tzw dysfunkcja osteopatyczna lub lezja. W życiu codziennym na ciało działa szereg czynników mogących powodować dysfunkcje osteopatyczne. Są to np: statyczne przeciążenia podczas długotrwałego utrzymywania nieprawidłowej pozycji ciała, mikro i makro urazy, zła dieta czy stres. Kiedy organizm nie radzi sobie z zaburzeniem czy lezją może pojawić się ból i stopniowa utrata prawidłowej korelacji pomiędzy różnymi układami w naszym ciele, które na codzień wzajemnie oddziałują na siebie.

Dzięki zabiegom Osteopaty, wspomagane są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia.

Osteopatia opiera się na podstawowych dziedzinach nauki, przede wszystkim na anatomii oraz fizjologii człowieka. Poza szeroką paletą technik i umiejętności Osteopata posiada także bogatą wiedzę ogólnomedyczną, pozwalającą na wykrycie patologii niekwalifikujących się do leczenia manualnego. W takich sytuacjach specjalista jakim jest osteopata kieruje pacjenta do lekarza bądź konkretnego specjalisty w danym zakresie medycznym.

Osteopatia skupia się na układzie kostnym, mięśniowym, błonowym, trzewnym, nerwowym oraz płynowym.

Osteopatia

Osteopatia dorosłych


Osoby dorosłe borykają się z wieloma dysfunkcjami i problemami, w przypadku których wskazana jest medycyna osteopatyczna. Obecny tryb życia doprowadza do występowania licznych przeciążeń i dyskomfortów

Osteopatia dorosłych

Osteopatia kobiet w ciąży


W czasie ciąży bowiem w ciele kobiety zachodzą ogromne zmiany hormonalne, emocjonalne i fizyczne. Miednica, klatka piersiowa oraz narządy wewnętrzne zmieniają swoje ułożenia tak aby dostosować się do dziecka rozwijającego się w macicy.

Osteopatia kobiet w ciąży

Osteopatia osób aktywnych / sportowców


Dlaczego osteopatia dla sportowców jest tak ważna? Wykonując aktywności sportowe bardzo często narażeni jesteśmy na różnego rodzaju kontuzje oraz urazy bez względu na to czy jesteśmy zawodowcami, amatorami czy po prostu pragniemy poprawić kondycję fizyczną.

Osteopatia osób aktywnych / sportowców