kręgosłup

Fizjoterapia domowa

Fizjoterapia domowa polega na indywidualnej pracy fizjoterapeuty w miejscu, w którym przebywa Pacjent. Ten rodzaj rehabilitacji jest skierowany przede wszystkim do tych osób, którym na skutek choroby lub silnych urazów aparatu ruchu ciężko jest się samodzielnie poruszać.

Jakie są zalety rehabilitacji domowej?

Podstawową zaletą rehabilitacji w warunkach domowych jest możliwość dopasowania indywidualnego planu i godzin terapii do możliwości Pacjenta. Zabiegi prowadzone są indywidualnie w miejscu zamieszkania Pacjenta, co często przekłada się na efekty terapii. Rehabilitacja domowa często też wiąże się z oszczędnością czasu – osoba, która korzysta z takiej formy, nie musi dojeżdżać do placówki, dzięki czemu nie musi narażać swojego ciała na dodatkowe obciążenie.

Jak przebiega rehabilitacja w warunkach domowych?

Rehabilitacja w domu to przede wszystkim komfort i oszczędność czasu. Aby odbyć sesję terapeutyczną, nie trzeba opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Podczas rehabilitacji w warunkach domowych dobieram do każdego Pacjenta indywidualny zestaw ćwiczeń, przy uwzględnieniu preferencji i możliwości chorego. W większości przypadków sesje łączą różne metody fizjoterapeutyczne w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki łączeniu metod rehabilitacyjnych każda sesja jest inna i może bardziej motywować chorego do dalszej pracy.

Jak długo trwa rehabilitacja domowa?

Czas trwania rehabilitacji uzależniony jest od rodzaju schorzenia. Ćwiczenia, czas trwania sesji rehabilitacyjnych oraz częstotliwość terapii dobierane są indywidualnie, po uzgodnieniu z Pacjentem.